Nachodzące wydarzenia
25.02.2023

Szkolenie dla wolontariuszy

Ruszyły zapisy dla wolontariuszy chcących pomagać rodzicom po stracie.

Od początku istnienia Fundacji Opes 139 towarzyszy nam pewne motto wraz z wyjątkową grafiką. Przedstawia ona anioła, który trzyma za rękę misia – symbol dziecka utraconego – i prowadzi go drogą prosto w objęcia Miłości. Patrząc na całość można się przekonać, że anioł chwycił dziecko za rękę w chwili jego odejścia i natychmiast otoczył najwyższą troską. Jednak po odejściu dziecka tu, na tym świecie pozostają pogrążeni w żałobie rodzice. Oni również potrzebują aniołów – aniołów, którzy natychmiast uchwycą ich za ręce i pomogą kroczyć trudną drogą ku Nadziei.

Już dziś zapraszamy wszystkich, którzy pragną zostać takimi aniołami. To właśnie dla Was odbędzie się szkolenie, które przygotuje do tego, aby zostać aniołem zaopatrzonym w skrzydła empatii, wiedzy i właściwej subtelności.

Zapraszamy 25 lutego na godz. 10.00 do siedziby fundacji. W ramach szkolenia odbędą się wykłady na temat praw rodziców po stracie (Joanna Sadowska, prezes Fundacji) oraz z procedury okołoporodowej obowiązującej w szpitalach (Agata Nowak, psycholog Szpitala Szczeklika w Tarnowie) . W części warsztatowej, prowadzonej przez Katarzynę Suma Wójcik psychologa fundacji, uczestnicy nauczą się jak rozmawiać z rodzicami po stracie, jakich słów nie używać.

Szkolenie jest darmowe, adresowane do osób powyżej 18 roku życia. Konieczne jest zapisanie się poprzez formularz poniżej. Ilość miejsc ograniczona. Zapisy trwają do 20 lutego. Zapraszamy!