Mamy mamom

W kryzysie jednym z ważniejszych czynników „leczących” jest wspierające otoczenie. Po poronieniu lub martwym urodzeniu często temat utraty dziecka jest omijany przez osoby w najbliższym otoczeniu rodziców. Stąd powstał pomysł dyżuru dla rodziców po stracie prowadzony przez mamy, które doświadczyły podobnej straty. To miejsce, gdzie można opowiedzieć o swojej historii, poznać mamy, które swoją żałobę przeżywają od pewnego czasu, skorzystać z ich doświadczenia lub po prostu posiedzieć wśród życzliwych ludzi. Jest to pomoc dla osób, które potrzebują porozmawiać o swoich przeżyciach, ale z różnych względów nie decydują się lub nie mogą uczestniczyć w konsultacji psychologicznej bądź grupie wsparcia. Spotkania odbywać się będą w każdy trzeci piątek miesiąca, w biurze fundacji. Najbliższe już 22 kwietnia. Serdecznie zapraszamy.

Grupa ma regulamin, z którym warto się zapoznać przed spotkaniem.

Regulamin

1. Jeśli jesteś rodzicem po stracie w wyniku poronienia lub śmierci okołoporodowej i chcesz podzielić się swoją historią, oferujemy Ci spotkania w grupie samopomocowej.

2. Grupa ma charakter otwarty, w spotkaniach można uczestniczyć cyklicznie lub jednorazowo według Twoich oczekiwań i na ile jesteś gotowa/y.

3. Bezpłatne dyżury pełnić będą mamy po stracie, służące swoim doświadczeniem, a nie wykwalifikowani psychoterapeuci.

4. Gwarantujemy pełną dyskrecję oraz możemy zaproponować wysłuchanie, zrozumienie i informacje w kwestiach formalnych dotyczących straty dziecka.

5. Nie dajemy "dobrych" rad i nie oceniamy, zachęcamy do dzielenia się własną historią by pielęgnować pamięć o utraconych aniołkach i umacniać relacje z tymi, którzy pozostali i próbują na nowo zbudować swój świat.

6. Na spotkania zapraszamy w każdy trzeci piątek miesiąca o godz. 16.30 w siedzibie Fundacji OPES139, ul. Zbylitowskich 5 w Tarnowie.