10.05.2022

Urodziny fundacji

Zapraszamy wszystkich przyjaciół do biura fundacji na urodzinowy tort w dniu 12 maja w godz. od 16:00 - 19:00 w siedzibie fundacji (budynek MOST) przy ul. Zbylitowska5.

To już 6 lat, kiedy razem z Wami tworzymy miejsce O T U L E N I A rodziców po stracie. Każdy dzień i rok jest dla Nas wyjątkowy. W każdym dniu szukamy nadziei i patrzymy w górę, bo wierzymy, że Nasze Maleństwa SĄ i wspierają nas w działaniach. Jako fundacja jesteśmy i pragniemy działać w obszarze szeroko pojętej STRATY. Dzisiaj dla Nas w obliczu działań wojennych nabiera ona jeszcze innego znaczenia.

Świętując nasze urodziny, nie możemy zapomnieć o naszych braciach z Ukrainy, którzy dzisiaj doświadczają cierpienia.

Bliskie stały się dla Nas słowa zespołu TGD "W cieniu Twoich rąk". Wpisaliśmy je w naszą uroczystość, jako pewnego rodzaju motto. Stały się one dla Nas zawołaniem i pragnieniem, aby w cieniu naszych rąk, tak jak potrafimy, ukryć tych, którzy się boją, gdy wokół mrok.

Tak! Chcemy być ŚWIATŁEM i NADZIEI DNIEM .

Wierząc, że mamy przyjaciół, którzy myślą tak jak my, postanowiliśmy zaprosić z racji naszych urodzin, wszystkich do mobilizacji pomocy dla mieszkańców małego miasteczka koło Winnicy Żmerynki oraz przebywających tam uchodźców ze wschodniej Ukrainy. Potrzeb jest wiele:

Mąka
Ryż
Płatki owsiane
Groch
Kasza jęczmienna
Кasza gryczana
Kasza jaglana
Sól
Cukier
Makaron
Mleko do długotrwałego przechowywania
Olej słonecznikowy
Słodycze ( jeżeli jest możliwość) – to znaczy ciastka, cukierki.....
Herbata zielona
Herbata czarna
Kawa mielona
Kawa rozpuszczalna
Kawa zbożowa
Kukurydza w Puszkach
Groszek konserwowy
Kakao
Pasta pomidorowa w mały paczuszkach
Konserwy rybne,
Konserwy mięsne

Papier toaletowy
Proszek do prania (w płynie, w proszku, w kapsułkach) jaki będzie, uniwersalny.
Mydło do prania
Płyn do naczyń
Płyn do sprzątania WC (ubikacji i umywalki) po typu Domestos.
Szampon do włosów
Mydło, płyn pod prysznic
Pasty i szczoteczki do zębów dla dorosłych i dla dzieci
Podpaski damskie