Aktualności
20.08.2023

Droga Nowej Nadziei

Droga Nowej Nadziei

Fundacja Opes139 oraz Wspólnota Mężczyzn św. Józefa zapraszają do wspólnego pielgrzymowania Drogą Nadziei. Odbędzie się ona 10 września – w dniu beatyfikacji Józefa i Wiktorii Ulmów oraz ich siedmiorga dzieci – w tym dziecka nienarodzonego.

Droga Nadziei rozpocznie się o 8.30 przy Pomniku Dzieci Utraconych, znajdującym się na cmentarzu w Tarnowie Mościcach, ul. Czarna Droga. - Następnie, wspólnie z Mężczyznami św. Józefa przejdziemy do Zabawy, pod Pomnik Ofiar Wypadków Drogowych i Przestępstw. Po odpoczynku na placu przykościelnym zapraszamy na wspólną koronkę do kościoła parafialnego w Zabawie, a po niej, o 16.00 na Mszę św., której przewodniczyć będzie bp Artur Ważny – mówią członkowie fundacji.

Droga Nowej Nadziei nosi nazwę Route 62 i stanowi kulturowe odniesienie do najpopularniejszej amerykańskiej drogi Route 66, która wybudowana w latach 20 tych XX w. stała się symbolem nadziei dla wielu migrantów, którzy podczas wielkiego kryzysu lat 30. chcieli dostać się do Kalifornii. Droga ta stała się więc dla nich szansą na nowe życie. - Jako organizatorzy wierzymy zatem, że nasza Route 62 stanie się także dla wielu osób szansą odzyskania nadziei, którą odkrywamy w Psalmie 62 – stąd liczba 62.  Psalm ten stanowi również źródło rozważań z którymi podczas drogi mogą zapoznać się uczestnicy Drogi Nadziei, a które to stanowią bezpośrednie odniesienie do siódemki dzieci Józefa i Wiktorii Ulmów – wyjaśniają członkowie fundacji.

Droga Nowej Nadziei adresowana jest do rodziców po stracie swojego dziecka, a także ich rodzin, przyjaciół i znajomych. Wszystkich, którzy mając swoją NADZIEJĘ pod sercem zbyt szybko ją utracili. – Wierząc, że można ją odzyskać poprzez nasze fundacyjne wsparcie, chcemy również zachęcić do odbycia w sposób fizyczny DROGI NADZIEI. Rozważając swoją stratę, przeżywając ból, doświadczając pustki - można w inny sposób niż do tej pory, odzyskiwać nadzieję. Odzyskiwać ją wyruszając na szlak, doświadczając zmęczenia fizycznego, które dzisiaj tak bardzo wpisuje się we współczesną kulturę społecznej aktywności fizycznej – mówią członkowie Fundacji Opes139.

Aby wziąć udział w Drodze Nowej Nadziei konieczne jest zapisanie się przez poniższy formularz. Zapisy trwają do 5 września.

Patronat nad wydarzeniem objęli: Biskup Tarnowski Andrzej Jeż, Wydział Duszpasterstwa Małżeństw i Rodzin Kurii Diecezjalnej w Tarnowie, Parafia pw. Bł Karoliny w Zabawie, Fundacja Alegoria. Medialnie wspierają nas Tarnowski Gość Niedzielny i Radio RDN Małopolska.